fbpx

Solárium Ergoline 300

Sluneční záření je přirozená energie, kterou potřebujeme k životu.

Proč bychom měli chodit před dovolenou na solárium?

O lidech na dovolené se dá říct to samé jako o tenistech, který se soustředěně připravuje na každý svůj zápas. Bez tréninku nemá šanci! Srovnatelné je to i s naší pletí před dovolenou.

Opravdu solárium škodí?

Aneb biopozitivní účinky zářících UV strojů…
V poslední době někteří lidé znovu začali šířit do světa poplašné zprávy o škodlivosti solárií, které se bohužel mnohdy opírají o lživé základy nebo mlžné a neověřené skutečnosti. Rozhodla jsem se, že se to vše pokusím uvést na pravou míru, aby jste se (pokud se rozhodnete položit do toho pekelného stroje) nemuseli obávat a znali potřebná fakta.

Na počátku bylo slunce.. Sluneční záření je přirozená energie, kterou potřebujeme k životu. Skládá se z neviditelného ultrafialového záření, viditelného denního světla a tepelného infračerveného záření. Jeho složení a intenzita se mění.

Opalování v těhotenství

V těhotenství jsou ženy z pochopitelných důvodů opatrné a mají obavy z možných následků při opalování v soláriu. Těhotenství ale v žádném případě nevylučuje možnost opalování v soláriu. Pouze tehdy, máme-li z lékařských důvodů vynechat i přírodní slunce, musíme se potom vzdát i umělého opalování.

Proč bychom měli chodit před dovolenou na solárium?

O lidech na dovolené se dá říct to samé jako o tenistech, který se soustředěně připravuje na každý svůj zápas. Bez tréninku nemá šanci! Srovnatelné je to i s naší pletí před dovolenou.
Měli bychom pleť připravit na silné slunce a dát ji čas na vybudování pleti vlastní ochrany. To funguje nejlépe v nových soláriích, které mají optimální spektrum UV-záření podobné slunci. Všechny ostatní budoucí matky mohou navštěvovat solárium bez obav. Opalovací časy by měly zůstat krátké, aby se zamezilo nadměrnému zatížení organismu. Kdo by se opravdu chtěl opalovat v soláriu, může se informovat u svého lékaře.

Trénink pro pleť

Nová studie na téma předopálení potvrzuje: Díky UV-záření pleť vytváří vlastní ochranu před slunečními paprsky. To je další doklad toho, že před cestou do jižních oblastí je doporučována také příprava pleti na jiné klimatické podmínky.
Se začátkem letní sezóny přichází nové plány a přípravy na léto a letní dovolenou do rozhodující fáze. Mám zaplacenou cestu? Mám dost informací o zemi a o lidech? Při v šech otázkách bychom neměli zapomínat na to, že také kůže by měla být na nezvykle intenzivní sluneční svit připravena. Právě návštěvou solárního studia 1 x až 2 x v týdnu v delším časovém horizontu před dovolenou je možné si vybudovat efektivní vlastní ochranu kůže před spálením.

Hlavně se nespálit

Zpočátku je nejlepší chodit obden (častěji je to i zbytečné jak pro peněženku, tak pro tělo, protože opalovací proces trvá ještě 24h po opuštění solária). Další týden jsou ideální tři návštěvy a po dosažení požadovaného odstínu stačí návštěva jednou za deset až čtrnáct dní. Dobré je si dát 1-2 měsíce v roce pauzu, aby si pokožka odpočinula.

Abychom se na slunci nespálili, musí dobře fungovat tělesné nebo umělé mechanismy na ochranu proti světlu. Má-li se zabránit spálení a zároveň povzbudit tvorba pigmentu, musí být dávky postupné a omezené. Stejné je to i v soláriích. Pokud se překročí dávka záření, dojde ke spálení kůže. Výsledkem je zarudlá pokožka, puchýřky a následné odlupování kůže. Přirozenou cestou se kůže znovu obnoví, ale opakované spálení tyto obnovovací mechanismy vyčerpává. Proto je důležité to nepřehánět.

Solárium proti sezónní depresi

Zmíněné biopozitivní účinky byly zjišťovány a měřeny odborníky lékařské komory po celém světě. Na solárium posílali sportovce, kardiaky, jedince trpící akné apod. A zjistili opravdu překvapivé výsledky. Solárium podporuje tvorbu vitamínu D3 (působí preventivně proti křivici, podporuje imunitní a nervový systém, udržuje rovnováhu vápníku, reguluje růst buněk a pozitivně ovlivňuje svalstvo). Solárium také zajistí zlepšení krevního oběhu -> tepová frekvence, dýchání, příjem kyslíku. A v zimě působí jako prevence proti sezónní depresi (nedostatek tepla a světla). Představuje přirozenou ochranu proti slunečnímu záření (perfektní je se předopálit než jedete na dovolenou k moři – snižuje se tím riziko spálení, protože si vytvoříte vlastní pigment). Tyto velmi příznivé účinky na lidský organismus vyvolává v soláriích složka UVB a lze jich dosáhnout bez viditelného zhnědnutí.

Samozřejmě se to nesmí přehánět. Funguje to i zde: všeho moc škodí. (Je to jako s vínem – zdravotní sklenka je ku prospěchu, pokud si dopřáváte pravidelně láhev, můžeme o biopozitivních účincích pouze polemizovat.) Lékařská komora doporučuje tak 50 návštěv ročně – což vychází zhruba na opalování jednou za týden. Mnoho lidí si dopřává opalovací kúry a na několik měsíců vynechává (většinou na podzim), takže tato hranice nebývá překročena.

Druhy UV záření:

UVA – vytváří hlavní opálení, zhnědnutí, proniká až do kožního maziva, používá se ve fototerapii. Toto záření obsahují solária.

UVB – vytvoří dlouhodobé opálení. Problém v našich zeměpisných šířkách je ten, že sem již záření UVB neproniká. Pouze v červnu či na začátku července, kdy se dá kolem poledne kvalitně a dlouhodobě opálit. Díky němu se vytváří vlastní ochrana organismu před světlem. Podíl složky UVB je v soláriích žádoucí, má pozitivní vliv na organismus.

UVC – způsobuje spálení a záněty oční rohovky a spojivek. V soláriích by nemělo co dělat (proto jsou na výbojkách filtry), na zem se od sluníčka také nedostane, odfiltruje ho ozonová vrstva. Problém je v případě ozonových děr – odtud proniká.

INFORMACE

Pro rezervaci, její změnu a další informace volejte
na telefonní číslo
777 758 686.

V případě, že nám budete psát, nezapomeňte vždy uvést celé vaše jméno a telefonní číslo!

Ladie´s Gym

Největší fitness pro ženy v Brně